تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
پرتال امامزادگان کشور
مراغه - مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی به نقش سازنده قرآن در جامعه اشاره کرد و گفت: قرآن نجات بخش امت اسلامی از تمامی مشکلات و نفاق بین مردم است
چهارشنبه 9 خرداد 1397    
بازدید: 155
به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه مراغه، حجت الاسلام علی مصائبی سه شنبه شب در محفل انس با قرآن کریم در آستان امامزاده سید محمد (ع) مراغه افزود: قرآن به عنوان کتاب و معجره الهی، التیام بخش دردها و هدایت گر جامعه از گمراهی ها و انحراف ها به سوی راه راست و روشن است.
وی ادامه داد: هرگاه در جامعه ای قران و آموزه های آن حاکم باشد، مشکلات و گرفتاری ها در آن رخت برخواهد بست.
وی اضافه کرد: رمضان به عنوان بهار قرآن، زمینه ساز بهره گیری از این کتاب آسمانی برای جلا دادن به روح و روان بوده که این امر با تلاوت و تدبر در آیات آن ممکن خواهد بود.
مصائبی با بیان اینکه محفل های انس با قرآن کریم فرصتی برای تامل در آیات قرآنی است گفت: نباید تلاوت و توجه به این کتاب عظیم الهی منحصر به برخی مجالس عروسی و ترحیم در جامعه باشد.
وی افزود: جایگاه قرآن در جامعه، جایگاهی عظیم و والا بوده و تبیین و ترویج آموزه های متعالی قرآنی نیازمند فرهنگ سازی در بین نسل های آینده است.
وی اضافه کرد: تدبیر و تامل در قرآن کریم باید سرلوحه جوانان و قاریان و حافظان این کتاب الهی باشد.
به گزارش ایرنا، در این آیین آیاتی چند از قرآن کریم توسط محمد جاوید اکبری قاری بین المللی قرآن کریم از کشور افغانستان تلاوت شد.