تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
پرتال امامزادگان کشور
آیین های سوگواره یاس نبوی همزمان با سراسر کشور به مناسبت ایام فاطمیه در آستان متبرک امامزادگان مراغه آغاز شد.
چهارشنبه 2 اسفند 1396    
بازدید: 198
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سوگواره در آستان های امام زاده سیدمحمد(ع) و سیدمحمد ابراهیم (ع) و به همت اداره اوقاف و امور خیریه مراغه تا سوم اسفند سال جاری ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام فریدون مطهری افزود: در این سوگواره و آیین معنوی خیل مشتاقان ائمه اطهار(ع) و عزاداران این شهرستان با حضور در این اماکن مقدس به سوگواره و اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در رسای حضرت زهرا (س) می پردازند.
وی ادامه داد: برگزاری آیین های عزاداری توسط موکب عزاداران و هیات های حسینی در قالب دسته های سینه زنی، زنجیر زنی و نوحه خوانی از جمله برنامه های معنوی در این ایام است.
وی اضافه کرد: اجرای آیین های زیارت عاشورا، دعای توسل، دعای ندبه، مدیحه و نوحه سرایی شعرا و ذاکران اهل بیت در رسای بانوی دو عالم از دیگر بخش های این سوگواره است.
مطهری گفت: سخنرانی و برگزاری سلسله مباحث دینی و نیز برپایی 2 نمایشگاه پوستر در زمینه سیره و زندگانی حضرت زهرا (س) از دیگر بخش های این سوگواره فرهنگی و معنوی است.
وی افزود: برگزاری آیین های سوگواره یاس نبوی، فرصتی مناسب برای شناخت ابعاد و سیره زندگانی پربرکت حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی بزرگ بانوان جامعه اسلامی است.
آستان مقدس امامزاده سیدابراهیم (ع) و سید محمد (ع) از اماکن مقدس مراغه و جنوب آذربایجان شرقی بوده و در این ایام پذیرای زائران از سراسر کشور است.