تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
پرتال امامزادگان کشور
مراغه -مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا گفت: دشمنان اسلام با بهره گیری از ابزارهای فرهنگی و رسانه ای درصدد ایجاد تحریف و تضعیف در فرهنگ نهضت عاشورا هستند.
یک شنبه 30 مهر 1396    
بازدید: 287
حجت الاسلام حسن کاملی فر روز شنبه در آیین خطبه خوانی حضرت زینب (س) در آستان مقدس امامزاده سید محمد (ع) مراغه افزود: دشمنان قسم خورده اسلام، پس از واقعه عاشورا همواره با ایجاد شبهه ها و ایجاد بدعت های مختلف این واقعه عظیم را در معرض تحریف قرار دادند.
وی ادامه داد: توطئه تحریف فرهنگ حسینی و عاشورایی در بین امت اسلامی با تشخیص درست و به موقع حضرت زینب (س) و با سخنرانی کوبنده آن حضرت در به تصویر کشیدن واقعه عاشورا در اولین روزهای شکل گیری آن نهضت عظیم اسلامی، با شکست همراه شد.
وی اضافه کرد: حضرت زینب (س) با وجود مصیبت ها و سختی هایی که کشیدند، در برابر یزید ملعون ایستادند و از واقعه عاشورا به زیبائی یاد کردند که این امر نشان از ایمان، ولایتمداری و ایستادگی این بانوی بزرگ اسلام در برابر محنت ها و ظلم ها بود.
کاملی فر ولایت مداری حضرت زینب (س) را یکی از مهم ترین ویژگی های این بانوی بزرگ اسلام عنوان کرد و گفت: آن حضرت همواره از امام حسین(ع) تبعیت کرده و در صحنه بزرگ عاشورا و پس از آن نیز ولایتمداری خود را در عمل به اثبات رسانید.
وی افزود: ولایتمداری یعنی تابع امر ولی زمان خود بودن، به گونه ای که تمام اعمال و حرکات و تصمیمات فرد، مورد رضایت امام زمانش باشد.
وی اضافه کرد: امروز نیز ولایت مدار واقعی کسی است که در تصمیم ها و تشخیص هایش تابع و مطیع محض ولایت فقیه باشد.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا گفت: انقلاب حسینی و اسلامی کشورمان در سایه تدابیر رهبر انقلاب و ولایتمداری مردم ایران اسلامی روز به روز گسترده تر، ریشه دارتر و نفوذ ناپذیرتر شده است.
کاملی فر در بخش دیگری ازط سخنان خود عفاف و حجاب را یکی از نیازهای اساسی جامعه اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: زنان جامعه باید با الگوگیری از حضرت زینب (س) این پیام مهم را در جامعه منتقل کنند.
وی افزود: حضرت زینب(س) در کنار رسالت عظیم خود که تبیین نهضت عاشورا بود، حجاب و عفاف را نیز برای بانوان اسلامی به عنوان فرهنگی جامع و ماندگار معرفی کردند.
آیین مذهبی خطبه خوانی حضرت زینب (س) به همت جامعه بسیج زنان مراغه و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مراغه در آستانه ماه صفر در آستان مقدس امامزاده سید محمد (ع) این شهرستان برگزار شد.